ZABIEGI PIELĘGNACYJNE NA TWARZ


Zabieg Mikrodermabrazji

Zalety mikrodermabrazji:

ˇ bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania
ˇ pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
ˇ nie ma ograniczeń wiekowych
ˇ zabieg jest bezbolesny
ˇ możliwość częstego powtarzania
ˇ alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego
ˇ likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń
ˇ odnowa komórkowa
ˇ generalna regeneracja skóry
ˇ eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych
ˇ przyspieszenie krążenia krwi i limfy
ˇ zwiększenie absorbcji kosmetyków - odżywienie i nawilżenie
ˇ wzmocnienie zdolności obronnych skóryWskazania do mikrodermabrazji diamentowej:
ˇ trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy)
ˇ blizny potrądzikowe
ˇ łojotok
ˇ rozszerzone pory
ˇ zaskórniki, prosaki
ˇ blizny
ˇ przebarwienia i odbarwienia
ˇ uszkodzenia posłoneczne
ˇ szorstki, zrogowaciały naskórek
ˇ rozstępy
ˇ cellulit
ˇ wiotkość skóry
ˇ rogowacenie okołomieszkowe


Peeling kawitacyjny

Jest to zabieg oczyszczający skórę za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i meszków włosowatych, pozbycie się zaskórników, wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Peeling kawitacyjny może być stosowany przy skórze bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na twarzy, dekolcie oraz plecach. Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z masażem ultradźwiękami (jonoforezą).

Wskazania do zabiegu:
ˇ trądzik
ˇ przebarwienia
ˇ suchość skóry
ˇ zmarszczki
ˇ opuchlizna i sińca pod oczami

Efekty:
ˇ oczyszczenie skóry
ˇ ujędrnienie tkanek (mikromasaż)
ˇ leczenie trądziku
ˇ usuwanie martwych komórek, zaskórników
ˇ stymulacja metabolizmu komórek
ˇ efekt rozjaśnienia skóry


Zabieg rozjaśniając-odmładzający z aktywną witaminą C

Rozjaśnienie skóry, wyrównanie jej kolorytu, walka z przebarwieniami, wzmocnienie naczynek krwionośnych, ich ochrona przed nadmiernym „pękaniem" oraz hamowanie postępujących procesów starzenia się skóry poprzez „wychwytywanie" wolnych rodników…

To tylko przykłady szerokiego wachlarza zastosowań tak dobrze Ci znanej witaminy C. Nic więc dziwnego, że jej przyswajanie jest tak istotne. Od lat toczy się debata dotycząca najlepszej metody przyjmowania witaminy C. Farmaceuci obstają przy formie doustnej. Ale czy wiesz, że tylko nieliczny procent witaminy C spożywanej w postaci tabletek jest wykorzystywany przez organizm i to na rzecz pracy narządów wewnętrznych, a dla naszej skóry nie pozostaje niemalże nic?
Zatem jeżeli nie od środka, to może od zewnątrz?
Zdawać by się mogło, że na tym polu kosmetyka radzi sobie stosunkowo dobrze. Niestety, nie aż tak dobrze. Witamina C, czyli kwas askorbinowy jest związkiem bardzo wrażliwym na działanie wielu czynników środowiskowych, w tym tlenu, pH, czy metali ciężkich. W wyniku ich bezpośredniego działania, witamina C unieaktywnia (unieczynnia) się - mówiąc wprost po przedostaniu się do skóry - nie działa. A ponieważ tlen przedostaje się do kosmetyków z każdorazowym jego otwarciem, bardzo wielu problemów przysparza producentom kosmetyków zachowanie pełnej aktywności witaminy C.Clarena znalazła na to sposób i skomponowała produkty z unikatową witaminą C tzw. AA2G™.


Jest to naturalnie występująca witamina C zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych cząsteczką glukozy. Zachowuje ona całkowitą aktywność w kontakcie z czynnikami, które normalnie spowodowałyby jej unieczynnienie. To daje nam gwarancje, że nasze produkty przyniosą 100% efekty.


Kwas dermatologiczny Frost Peel 30% oraz 40%

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Stosowany w stężeniach 20-50%. Stężenie dobierane idywidualnie, od tego zależy bowiem czy działanie jest powierzchniowe, czy głębokie, co przekłada się na późniejszy efekt zabiegu. Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Głębokie złuszczanie naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje złuszczanie naskórka na całej grubości i penetrację do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po nałożeniu peelingu na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

Wskazania do zabiegu:

ˇ zmarszczki
ˇ rogowacenie starcze
ˇ trądzik grudkowo-krostny
ˇ wiotkość (atonia) skóry
ˇ plamy soczewicowate
ˇ blizny potrądzikowe
ˇ świeże blizny pourazowe

Efekty

ˇ zlikwidowanie drobnych zmarszczek
ˇ wyrównanie kolorytu skóry
ˇ regeneracja skóry
ˇ spłycenie blizn potrądzikowych
ˇ rozjaśnienie przebarwień


Przeciwwskazania

ˇ Alergia na preparaty używane w zabiegu
ˇ Opryszczka
ˇ Leczenie pochodnymi witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
ˇ Ciąża i laktacja
ˇ Infekcje bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi
ˇ Infekcje wirusowe np. aktywna opryszczka, brodawki płaskie
ˇ Nadwrażliwość na światło
ˇ Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi
ˇ Przebyta radioterapia lub chemioterapia
ˇ Choroby serca, nerek i wątroby
ˇ Skłonność do powstawania bliznowców
ˇ Okres


Dermabrazja skalpelem

Nowość - nieinwazyjna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka za pomocą skalpela chirurgicznego. Efekty dermabrazji są spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg ten cechuje się wysoką sterylnością dlatego jest wskazany dla osób z trądzikiem (bez aktywnych zmian), łojotokiem. Skorzystać z niego mogą również osoby mające blizny, powierzchowne przebarwienia, rogowacenia posłoneczne czy wysuszoną skórę. Co ciekawe z zabiegu mogą korzystać kobiety w ciąży, jak również te karmiące piersią. Jednak jak każdy zabieg ma pewne przeciwwskazania. W związku z tym, że dermabrazja jest przeprowadzana skalpelem chirurgicznym - nie powinny korzystać z zabiegu osoby posiadające alergię na nikiel. Wykluczone są również osoby posiadajace ostrą postać trądziku ze zmianami ropnymi, wirusowym, bakteryjnym czy grzybicznymi chorobami skóry, a także zaburzenia krzepnięcia krwi.


Eye Roller System

Mini rolka zwiększa efekty przenikania składników aktywnych, wspomaga redukcję obrzęków w okolicach oczu, zmniejsza zmarszczki i rozjaśnia cienie pod oczami.
W sposób skuteczny i bezpieczny wzmacnia i pogrubia skórę wokół oczu.
Opracowany z myślą o takich problemach kosmetycznych wokół okolic oczu jak:
ˇ Worki pod oczami
ˇ Obrzęki
ˇ Kurze łapki
ˇ Ciemne cienie
ˇ Delikatne linie i głębsze zmarszczki
ˇ Przebarwienia
ˇ Odwodnienie
ˇ Opuchnięcia
Mini rolka zwiększa absorbcję składników aktywnych zawartych w serum pod oczy.
Już samo stosowanie mini rollera stymuluje produkcję kolagenu i poprawia wygląd okolic oka.


Mezoterapia mikroigłowa z zastosowaniem Derma Rollera

Czym jest Mezoterapia Mikroigłowa?

Za pomocą tradycyjnej metody odżywiania skóry można przenikać tylko w głąb wierzchniej warstwy naskórka. Ze względu na niską efaktywność (tylko 0,3%), po licznych badaniach naukowcy opracowali nową metodę: Mezoterapię Mikroigłową. Metoda ta efektywnie poprawia penetrację skóry, która staje się miła w dotyku i odżywiona. Mezoterapia mikroigłowa stymuluje skórę do procesów samonaprawczych. Stymuluje jej warstwy i włókna w ok 8%, co można porównać do zabiegów laserowych i chirurgii kosmetycznej. Jest to sprawdzona metoda i najlepszy niechirurgiczny sposób leczeniu objawów starzenia. ZGTS Derma Roller to profesjonalne urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, która jest jedną z alternatyw dla zabiegów laserowych i chirurgii plastycznej. To innowacyjny sposób regeneracji i odbudowy skóry. Derma Roller ZGTS to wałeczek pokryty cienkimi, tytanowymi mikro-igiełkami, o różnej długości (wybierane indywidualnie do potrzeb skóry klienta) które w ciągu 5 minut dokonują blisko 250 tysięcy mikronakłóć na skórze. Jeden Derma Roller ZGTS starcza średnio na 6-9 zabiegów (zależy od części ciała na której zabieg jest wykonywany). Następnie Roller powinien zostać wyrzucony i zastąpiony nowym modelem. Zabieg może być mało komfortowy przy dłuższych igłach, dlatego przed zabiegiem można zastosować maść znieczulającą.

Wskazania
ˇ rewitalizacja
ˇ rozszerzone pory
ˇ sucha, szorstka skóra
ˇ blizny potrądzikowe
ˇ rozjaśnianie skóry i usuwanie przebarwień
ˇ wygładzanie zmarszczek
ˇ odmładzanie okolic oczu
ˇ poprawa jędrności skóry
ˇ zmniejszenie cellulitu
ˇ terapia przeciw rozstępom
Elekrokoagulacja

Metoda elektrochirurgii polegająca na ścięciu białka za pomocą łuku elektrycznego. Zabieg bez wkłuwania igły w skórę - elektroda igłowa jest tylko przykładana do powierzchni naskórka w miejscu widocznej zmiany. Dzięki temu zabiegowi w szybki i bezbolesny sposób możemy pozbyć się zmian skórnych tj.:

ˇ kurzajki
ˇ włókniaki
ˇ drobne naczynia
ˇ prosówki

Po zabiegu w miejscu usuniętej zmiany pojawi się strupek, którego nie należy zdrapywać. Zaleca się odczekanie aż sam opadnie, a ranka zostanie zagojona. Uszkodzony zostaje tylko naskórek. Dzięki temu proces gojenia jest szybszy.


LIPOSUKCJA KAWITACYJNA

Liposukcja ultradźwiękowa jest to liposukcja bez skalpela. Zabieg ten jest szybki, przyjemny oraz nieinwazyjny. W celu zniwelowania tkanki tłuszczowej wykorzystuje się terapię ultradźwiękami, która penetruje głębokie warstwy skóry, pobudzając krążenie, metabolizm komórkowy oraz przepływ limfy. Zabiegi ultradźwiękowe wygładzają nierówności i zwiotczenia skóry. Liposukcja ultradźwiękowa inaczej zwana liposukcją kawitacyjną jest nieodłącznym elementem walki z nadmiernym gromadzeniem się podskórnych grudek- cellulitem.

Zabieg wykonywany jest głowicą, za pomocą masażu, emitującą fale akustyczne o niskiej częstotliwości. Niesłyszalne dla ucha ludzkiego. Dodatkowo dzięki efektom termicznym ultradźwięki działają odprężająco na mięśnie oraz poprawiają jej sprężystość. Dzięki efektowi masażu rozbijane są otoczki komórek tłuszczowych co w rezultacie uwalnia tłuszcz który następnie ulega przemianie materii. Poprzez zastosowanie ultradźwięków organizm lepiej przyswaja związki odżywcze i pozbywa się toksyn. Liposukcja za pomocą ultradźwięków to zabieg kosmetyczny, który ma pomagać formować smukłą sylwetkę i przyczyniać się do poprawy wyglądu ciała. Nienależny jednak zapominać o zbilansowanej diecie oraz uprawianiu sportów, bo tylko dzięki ścisłej współpracy tych czynników jest się wstanie osiągnąć najlepsze i długoterminowe efekty.

Zalety liposukcji kawitacyjnej:


ˇ redukowanie tkanki tłuszczowej,
ˇ likwidowanie cellulitu,
ˇ ujędrnianie ciała,
ˇ modelowanie i wysmuklanie sylwetki,
ˇ pobudzanie krążenia,
ˇ stymulowanie przemiany materii,
ˇ odżywianie skóry i poprawianie jej elastyczności

Przeciwwskazania do liposukcji kawitacyjnej:
ˇ choroby nowotworowe,
ˇ ciąża oraz okres karmienia piersią,
ˇ niewydolność wątroby,
ˇ metalowe implanty w miejscu grze zabieg będzie wykonywany,
ˇ niewydolność serca, ˇ niewydolność krążenia,
ˇ rozrusznik serca oraz sztuczna zastawka
ˇ osteoporoza
ˇ cukrzyca


* działanie fali akustycznej


Naświetlanie lampą Sollux:

Zabieg oparty na leczniczym działaniu światła ze specjalnymi filtrami czerwonego szkła.

Wskazania medyczne do stosowania światłoterapii:

ˇ wzmocnienie sił obronnych organizmu oraz osłabionego systemu odpornościowego
ˇ pobudzenie sił regeneracyjnych organizmu, aktywacja sił kuracji spontanicznej, leczenie przeziębień i infekcji
ˇ stymulacja krążenia i przemiany materii
ˇ harmonizowanie systemu trawiennego
ˇ pomoc w gojeniu się ran (zarówno świeżych ran jak i blizn)
ˇ leczenie urazów sportowych (np. bóle, naciągnięcia, krwotoki)
ˇ działanie łagodzące w chorobach skóry (np. dermatitis, trądzik, alergie)
ˇ leczenie depresji, zwłaszcza "depresji uwarunkowanych sezonowo" (w miesiącach jesiennych i zimowych wielu ludzi cierpi z powodu spadku sprawności i braku energii. To brak naturalnego światła dziennego może powodować depresje i brak dobrego samopoczucia)

Wskazania kosmetyczne do stosowania światłolecznictwa:

ˇ leczenie problemów skórnych takich jak skóra sucha, zanieczyszczona, cellulitis
ˇ poprawa elastyczności i napięcia skóry, pobudzenie tworzenia kolagenu
ˇ optymalizacja zaopatrzenia skóry w tlen
ˇ stymulacja metabolizmu komórki i regeneracja komórek

Zabieg stosowany jest na wybrane partie ciała. Jeden zabieg trwa średnio 15 min, zaleca się serie od 5-15 zabiegów. Częstotliwość zależy od przyczyn naświetlania.


Zabieg nawilżający za pomocą Wapozonu

Jest to zabieg wykonywany parą wodną rozmiękczający martwe komórki. Wapozon jest szczególnie polecany przy chorobach skórnych, takich jak trądzik, ponieważ waporyzacja znacznie zmniejsza pory. Terapia działa odkażająco i antybakteryjnie, usuwa toksyny. Dodatkowo przyspiesza metabolizm i odnawia naturalną kwasowość skóry.


Zabieg neutralizujący Darsonwalem

Zabieg ten polega na wykorzystaniu do celów leczniczych prądów, które opierają się głównie na oddziaływaniu na naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe skóry.
Działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo.Zabiegi pielęgnacyjne dłoni i stóp zobacz>

Oferta
...
Galeria
  
Strona główna